top of page

Staňte sa darcom kostnej drene

 

Priatelia, to, že sa v Slovak Ultra Trail snažíme organizovať horské ultramaratóny a diaľkové pochody, je o nás všeobecne známe. Okrem toho sa však snažíme pomáhať aj tým, ktorí to potrebujú.  

V Slovak Ultra Trail sme sa rozhodli, že na vybraných podujatiach budeme robiť osvetu a nábor do Národného registra darcov kostnej drene.

A prečo by ste sa mali stať darcom kostnej drene? V dnešnej dobe žiaľ stúpa počet pacientov s hematologickými a onkologickými diagnózami, ktorým nádej na zdravý a plnohodnotný život prináša iba úspešná transplantácia krvotvorných buniek.

Nádejou pre týchto ľudí sú práve dobrovoľní darcovia, ktorí sú registrovaní v Národnom registri darcov kostnej drene. Do registra sa môže zapísať každý zdravý človek vo veku 18-45 rokov, čiže presne väčšina z vás, ktorá sa zúčastňuje našich podujatí.

Bude vás to stáť iba trošku vášho času a jeden pľuvanec, ktorým môžete zachrániť ľudský život. Ak sa chcete dozvedieť viac, tak vám na prezentácii a v cieli Hriňovskej stovky radi zodpovieme vaše otázky a vysvetlíme vám, ako sa môžete pre niekoho stať ULTRA hrdinom.

Web: www.registerdarcovkostnejdrene.sk

FB: https://www.facebook.com/registerdarcovkostnejdrene/app/183862381635178

 

​​​

bottom of page