top of page

Informácie

Pozývame vás srdečne na horský ultramaratón a diaľkový pochod Hriňovská stovka, ktorá sa bude konať 9.-10. septembra 2023 vo Veporských a Stolických vrchoch. Podujatie s trasou dlhou 114 km je určené pre jednotlivcov. Hriňovskú stovku organizuje o.z. SLOVAK ULTRA TRAIL v spolupráci s bežcami a turistami z Banskej Bystrice, Zvolena, Lučenca a Utekáča.

O.z. SLOVAK ULTRA TRAIL je od roku 2015 členom ITRA (International Trailrunning Association).

 

Hriňovská stovka je súčasťou kalendára Slovenskej Ultratrailovej Ligy. Jej trasa je certifikovaná ITRA (5 bodov).


Kategórie:
Muži
Ženy

Muži 50+ (veková kategória účastníkov s vekom 50 rokov a viac)

Ženy 50+ (veková kategória účastníkov s vekom 50 rokov a viac)

Štartovný poplatok:

56 EUR na osobu 

Počet účastníkov:

Maximálne 250 účastníkov

Zľavy na základe ITRA bodov (ITRA performance index - kategória GENERAL):

Muži s 700 a viac bodmi: zľava 50%

Muži s 800 a viac bodmi: zľava 100%

Ženy s 550 a viac bodmi: zľava 50%

Ženy s 650 a viac bodmi: zľava 100%

Zľava sa vzťahuje na základné štartovné 56 EUR.

Ako zistiť svoj aktuálny ITRA performance index: zadajte svoje meno a priezvisko na ITRA webstránke, ak nájde Váš profil, kliknite naň a vyhľadajte si New Performance Index v kategórii GENERAL.

Prezentácia účastníkov:
Prezentácia účastníkov v piatok 8. septembra 2023 bude prebiehať v Hriňovej v areáli Základnej školy na Školskej ulici od 18.00 hod. do 23.00 hod. V sobotu 9. septembra 2023 ráno bude prezentácia prebiehať na tom istom mieste od 04.45 hod. do 05.40 hod.

 

Štart:
Hriňová, Podpolianske námestie - 9. septembra 2023 o 06.00 hod. (spoločný štart účastníkov Hriňovskej stovky). Prosíme Vás, aby ste na štart prišli s dostatočným časovým predstihom.

 

Občerstvovacie stanice a kontrolné stanovištia:

Na trase budú rozmiestnené občerstvovacie stanice s nápojmi a jedlom. Na týchto miestach budú zároveň aj kontrolné stanovištia, vrátane zápisu časov aplikáciou elektronickej časomiery. Nižšie nájdete ich zoznam vrátane umiestnenia, vzdialenosti od štartu a časového limitu.

 

Kontrolné stanovištia budú označené ceduľami uvádzajúcimi číslo kontrolného stanovišťa, miesto, vzdialenosť od štartu, časový limit, ako aj vzdialenosť a stúpanie k ďalšiemu živému kontrolnému stanovišťu a jeho limit.

Na trase nebudú kontrolné body s heslami, kliešťami, fixkami a pod. (“neživé” kontroly bez dobrovoľníkov). Na trase treba počítať s minimálne jedným tajným kontrolným stanovišťom (živá kontrola). Jeden chýbajúci záznam z kontrolného stanovišťa znamená diskvalifikáciu účastníka.

Časový limit:
Celkový časový limit pre absolvovanie trasy Hriňovskej stovky je 29 hodín (do 11.00 hod. v nedeľu 10. septembra 2023).


Cieľ:
Cieľ Hriňovskej stovky sa nachádza v Hriňovej v areáli Základnej školy na Školskej ulici.

Upozornenia:

Organizátor podujatia si vyhradzuje právo zmeny trasy trasy, zmeny programu podujatia alebo zrušenia podujatia. V prípade takýchto zmien budú prihlásení účastníci informovaní prostredníctvom e-mailu.

Vzhľadom na náročnosť trasy odporúčame, aby účastníci mali pred štartom na Hriňovskej stovke absolvované aspoň jedno podujatie so stokilometrovou trasou.

Počas trasy treba dbať na pitný režim a dostatočný prísun stravy. Na trase sú rozmiestnené občerstvovacie stanice (9), ktoré budú ponúkať občerstvenie (na každej bude aj iontoý nápoj,  magnézium a hroznový cukor). Ak používate doplnky, ako gély, soľné tablety či energentické tyčinky a pod., tieto si treba pribaliť do batoha alebo dropbagu.

Počasie je dôležitým faktorom počas stoviek. Sledujte predpovede počasia pred podujatím a prispôsobte im svoje vybavenie. Vzhľadom na množstvo otvorených úsekov na trase netreba zabudnúť na pokrývku hlavy (v prípade, že predpoveď hlási teplé/slnečné počasie)! 

 

Počasie budeme sledovať počas priebehu podujatia, predovšetkým radar (búrky). V prípade, že by počasie mohlo predstavovať bezpečnostnú hrozbu, bude organizátorom vyslaná komunikácia účastníkom a budú podniknuté kroky na základe rozhodnutia organizátora. Informácie resp. rady k správaniu počas búrky nájdete napríklad TU.

Pohoria, ktorými prechádza trasa Hriňovskej stovky, sú domovom medveďa hnedého ako aj ďalších druhov divej zveri.

 

Na lazoch (napr. samota za vrchom Diel, Šutová jama, Hrnčiarky...) treba počítať s možnosťou voľného pohybu psov.

V úseku pod vrchom Drahová trasa s miestnym turistickým značením prechádza v úseku cca 200 m ohradeným pasienkom (vchádza aj vychádza sa cez bránku, ktoré je nevyhnutné zatvoriť).

Kontakt:

hrinovska100@gmail.com

5 points itra.png
bottom of page